PROMOCJE!    Kontakt     Für Deutsche Kunden    

PATIO - otwierające się do wewnątrz drzwi balkonowe lub okna, zabierają niepotrzebnie dużo miejsca w pomieszczeniu i utrudniają aranżację wnętrza. Elementy umeblowania lub dekoracji okien niekiedy utrudniają ich otwieranie. Tego typu utrudnienia nie pojawią się w ogóle przy uchylno-przesuwnych oknach lub drzwiach balkonowych.

Lekko i wygodnie, przy użyciu jednej ręki, przez ustawienie klamki w odpowiednim położeniu można uchylać i przesuwać zarówno okna, jak i duże drzwi balkonowe.

Odmiany systemu Patio pozwalają na elastyczne dopasowanie do wymogów konkretnej sytuacji budowlanej. Wszystkie okucia Patio współpracują z czujnikami otwarcia i zamknięcia okna. Można je podłączać do systemów monitorujących i alarmowych.

Dzięki mechanizmowi wymuszonego sterowania górnym narożnikiem przez ustawienie klamki w odpowiednim położeniu okucie Patio Z ułatwia obsługę dużych i ciężkich skrzydeł o masie do 180 kg. Mechanizm ten wymusza automatyczne ustawienie skrzydła w pozycji uchylnej lub jego zaryglowanie.

Okucia Patio S i Patio Z sprawdzają się znakomicie szczególnie w drzwiach balkonowych i tarasowych, jak również ogrodach zimowych.