PROMOCJE!    Kontakt     Für Deutsche Kunden    

sommer automatyka

Doświadczenie

Firma Sommer od ponad 30 lat zajmuje się produkcją napędów do bram. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie Państwu produktów o najwyższej jakości.

centurion

dre; bramy garażowe

drzwi zewnętrzne

Niezawodność

Produkty firmy Sommer cechuje niemiecka solidność, niezawodność oraz wytrzymałość. Napędy są w stanie wykonać kilkadziesiąt tysięcy cykli otwarć i zamknięć. Gwarantuje to Państwu możliwość automatycznej obsługi bramy przez kilkadziesiąt lat! Otrzymany certyfikat wydany przez RAL w Niemczech potwierdza doskonałą klasę napędów (napęd Marathon posiada świadectwo na 80 tysięcy cykli !).

Gwarancja

Jako jedna z niewielu firm na rynku polskim udzielamy na napędy do bram garażowych 4-letniej gwarancji! Czyż to nie jest potwierdzenie wyjątkowo wysokiej jakości naszych produktów?

Komfort

Firma Sommer dba o swoich klientów, aby mogli w wygodny sposób, bez potrzeby wychodzenia z samochodu, otworzyć bramę wjazdową na posesję, bramę garażową oraz zapalić oświetlenie w ogrodzie. A wszystko to przy pomocy łatwego w obsłudze pilota 4-kanałowego, w którym przyciski chronione są przed przypadkowym naciśnięciem w kieszeni spodni obudową ze stali szlachetnej!

automatyka

sommer

Bezpieczeństwo

Nie pozwólcie Państwo, aby aspekt Państwa bezpieczeństwa był spychany przez sprzedawców na dalszy plan, a kwestia cenowa stanowiła główny argument "za". Napędy firmy Sommer należą do wyjątkowo bezpiecznych. Państwa dzieci lub czworonożni przyjaciele mogą spokojnie bawić się w okolicach bramy, gdyż napędy zareagują w odpowiedni sposób i w bezpieczny sposób uchronią ich przed przygnieceniem.

Nasze produkty posiadają certyfikat TÜV; spełniają normy PN-EN 12453, PN-EN 12445, a także dyrektywy bezpieczeństwa maszyn 98/37/EC. Ponadto napędy posiadają certyfikaty bezpiecznego użytkowania z kilkuset producentami bram garażowych na całym świecie, co potwierdza norma EN 13241-1. Gwarantujemy, że w przypadku napotkania przeszkody napęd zatrzyma się w czasie mniejszym niż 0,75 s, użyje siły nie większej niż 400 N i wykona ruch w kierunku przeciwnym. Tylko nieliczni posiadają w swojej ofercie tak bezpieczne napędy do bram.

drzwi drewniane, asilo,

sommer, novoferm

Niezawodne sterowanie radiowe

Firma Sommer jako jedna z pierwszych na świecie zaprojektowała drogę radiową na częstotliwości 868,8 MHz. Nasze piloty są odporne na zakłócenia generowane przez np. przez internet bezprzewodowy oraz instalacje WIFI, stacje pogodowe, dzwonki bezprzewodowe i inne tego typu urządzenia. Tym samy gwarantują doskonały zasięg praktycznie w każdych okolicznościach

Posiadamy certyfikat Instytutu Łączności na produkowane przez nas nadajniki pracujące na częstotliwości 868,8 MHz, tj. w europejskim paśmie przeznaczonym dla urządzeń o krótkotrwałej transmisji. Zastosowana częstotliwość oraz własny opatentowany system kodowania sygnału Somloq Rollingcode pozwolił na wyprodukowanie niezawodnych nadajników zdalnego sterowania.

Oszczędność energii i pieniędzy

Każde urządzenie włączone do sieci elektrycznej pobiera energię elektryczną tzw. moc w stanie czuwania. Kuchnia elektryczna, kuchnia mikrofalowa, telewizor, napęd do bramy itp. włączone są do sieci elektrycznej 24 h/dobę, 365 dni w roku. Statystycznie płacimy około 300 zł rocznie za energię pobieraną przez urządzenia w stanie czuwania. Dbając o środowisko naturalne a także o swój portfel zwracajmy uwagę na ten parametr decydując się na zakup kolejnego urządzenia. Przykład: Urządzenie, które pobiera 10 W w stanie czuwania, przy cenie 0,3136 zł netto/KWh, rocznie kosztuje 87,6 zł netto!

Zdecydowana większość napędów firmy Sommer pobiera tylko 2 W w stanie czuwania. Urządzenie, które pobiera 2 W w stanie czuwania kosztuje rocznie 17,52 zł netto!

Wyjątkowe bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych

Dobrze zaprojektowany i zamontowany napęd musi pozwolić się odryglować z zewnątrz w przypadku braku napięcia. Na rynku sprzedawane są napędy, które wprawdzie pozwalają się odryglować, ale nie można ich już zaryglować z zewnątrz bez wcześniejszego uruchomienia napędu. Tak więc brama garażowa pozostanie otwarta, aż do momentu pojawienia się napięcia zasilającego. Napęd Sommer wyposażony jest w niezawodny układ ryglujący, który w sytuacji braku prądu pozwala użytkownikowi na łatwe odryglowanie i zaryglowanie bramy. Ryglując napęd firmy Sommer od zewnątrz mamy pewność, iż napęd w 100% oprze się próbie włamania.

Krótki czas otwierania

Jako jedna z nielicznych firm posiadamy w swojej ofercie napęd szybkobieżny. Zaletą napędu duo rapido jest prędkość otwierania bramy, która wynosi 220 mm/ sek., co czyni ten napęd do bramy garażowej jednym z najszybszych na świecie. Umożliwi to użytkownikom otwarcie bramy w ciągu kilku sekund. Czy nie jest to wspaniała wygoda w czasach, kiedy życie nabiera coraz większego tempa i dewiza "czas to pieniądz" znajduje coraz więcej wyznawców?

novoferm;

weissner

Nowoczesne rozwiązania

Nasze napędy pracują wyjątkowo cicho, a funkcja łagodnego startu i zatrzymania gwarantuje spokojne zatrzymanie bramy.

Sterowanie radiowe firmy Sommer jest kompatybilne z systemem HomeLink. Jeśli Państwa samochód wyposażony jest w system HomeLink, mogą Państwo obsługiwać bramę wyposażoną w napęd firmy Sommer przy pomocy przycisku zamieszczonego fabrycznie w Państwa samochodzie.

Wyjątkowe rozwiązanie napędu duo, gdzie obudowę układu sterowania wraz z wbudowanym oświetleniem i przyciskiem sterującym można zamocować na ścianie w pobliżu drzwi wejściowych do garażu, sprawia, że nie jest wymagane pracochłonne instalowanie dodatkowego gniazda, ponieważ można wykorzystać już istniejące.

drzwi drewniane; novoferm; sommer; asilo; centurion

weissner; drzwi pasywne

automatyka bramowa; drzwi zewnętrzne; bramy garażowe

ywne

Pobierz katalog SOMMER

 Katalog SOMMER